דף הבית >>רפואת שיניים >>ביטוח שיניים
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

ביטוח שיניים

 

ביטוח שיניים

 

טיפולי שיניים הם עניין יקר ולעיתים בלתי אפשרי מבחינה כלכלית לחלק גדול מן האנשים. רבים דוחים טיפולי שיניים או מזניחים עד הרגע האחרון ממש את הפה שלהם, בגלל חוסר יכולת מימון הטיפולים, ואז זה כבר נהיה מאוחר. ויותר מזה, ככל שדחיית הטיפול מתארכת כך גדלה גם ההוצאה הכרוכה בו.

לצערנו קופות החולים לא משתתפות בעלות טיפולי השיניים, גם במקרים של טיפול משלים והמצב לא פשוט. אז מה עושים ? ביטוח שיניים.

 אבל, אם זה היה כה פשוט, כולם היו עושים. כידוע, חברות הביטוח לא ששות לעשות ביטוח שיניים כיון שכל אזרח ראשון במדינה זקוק לטיפול כזה. כיוון שהשימוש הוא ודאי. מי שכן עושה ביטוח שיניים באופן פרטי מתייחס אליה כאל השקעה ארוכת טווח.

 אגב, כדי לבצע טיפול שיניים במסגרת ביטוח שיניים תאלץ להתאזר בסבלנות – מעין תקופת המתנה. זה כדי למנוע הפסד מחברת הביטוח. אי לכך, בדוק לפני החתימה עם חברת הביטוח מהי תקופת ההמתנה.

אם אתה עובד בתאגיד גדול כמו אגד, חברת חשמל, בזק, צים, ודומיהן, אל דאגה, עשו לך ביטוח שיניים מצוין ואנו בטוחים שאתם משתמשים בו. חברות הביטוח הגדולות נוהגות לעשות כך עם תאגידים (התאגדות של מעל 200 איש). במקרים כאלה תוכל לממש אתה ובני משפחתך את הביטוח מיידית והתשלום החודשי שלך יסתכם ב-20 ₪. משתלם ביותר.

 איזה סוגים של ביטוחי שיניים ישנם היום ?

כיום קיימים שני סוגים עיקריים של ביטוח שיניים: ביטוח משקם וביטוח משמר. הביטוח הראשון כולל בדרך כלל טיפולים שוטפים כמו שיננית, סתימות, טיפולי שורש, עקירות וכיוצא באלה. ביטוח משקם כולל את טיפולי השיניים היקרים יותר כמו כתרים, שתלים, טיפולים אורתודנטים, גשרים, ניתוחים מורכבים יותר וכו'. 

 ביטוח שיניים – כמה זה עולה ?

רוב החברות ידרשו מכם כתנאי להצטרפות לשירותי הביטוח, להתחייב ל- 3 עד 5 שנים מרגע רכישת פוליסת הביטוח. אם אתה אינך תאגיד וסביר להניח שאתה לא, תשלם כ-100 ₪ בממוצע לחודש לבודד. אם תצרף את האישה והילדים תקבל עוד הנחות. חשוב לא לקבל את תנאי פוליסת ביטוח השיניים כתורה מסיני ויש מקום להתווכח על התשלום החודשי, ממתי היא חלה, מה היא עלות ההשתתפות העצמית ותנאים נוספים. אסור שתגיע למצב בו אתה מנסה לחסוך ויוצא עם המכנסיים למטה.

אצל מי מטפלים ?

ביטוח שיניים יכסה רק טיפול אצל רופא העובד בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח שלך. לעיתים הרופאים העובדים מטעם חברות הביטוח הם לא מהשורה הראשונה כיון שהחברות בוחרות אותם לפי המחיר ופחות לפי הכישורים. האינטרס של חברת הביטוח הוא לשלם כמה שפחות גם אם זה בא על חשבון המקצועיות. הרופא, מאידך, מוכן להתפשר, העיקר שתהיה לו עבודה רציפה.

אם החלטת ללכת עצמאית לרופא שיניים אחר, ייתכן שתשלם דמי השתתפות עצמית גבוהים. תלוי בהסכם פוליסת ביטוח השיניים שלך.

לפני שאתה מחפש בחוץ ביטוח שיניים, נסה לברר אם מרום העבודה שלך מספק ביטוח כזה. הוא הרבה יותר משתלם וזול. פוליסות ביטוח שיניים בתאגידים גדולים כולל תנאים מצוינים ואת כל הטיפולים האפשריים. הסיבה לכך היא מספר האנשים והסיכון הנמוך.

בכל מקרה, זול או יקר, אל תזניחו את השיניים שלכם, גם אם תצטרכו לקחת הלוואה. הזנחה גוררת החמרת המצב, כאב וסבל נוספים.

 

לכל שאלה - צרו עימנו קשר,

לשרותיכם פורטל רפואת השיניים - שן בינה