דף הבית >>רפואת שיניים >>טיפול שיניים לילדים - מה מגיע מהמדינה
שם הרופא:
לפי טיפול: 
לפי אזור:  

ברוכים הבאים לשן בינה, פורטל רפואת השיניים של ישראל!


חדשות רצות


חדשות רצות


חדשות רצות

טיפול שיניים לילדים - מה מגיע מהמדינה

 

טיפול שיניים לילדים - מה מגיע מהמדינה

חשוב לדאוג לכך שלילדים שלכם תהיה מודעות לניקיון השיניים שלהם. לשם כך יש לוודא שהם מצחצחים את שיניהם בצורה נכונה ועל בסיס יומי. כבר מגיל צעיר מאוד צריך ללמד אותם על החשיבות של בריאות הפה והשיניים. גם נציגי המדינה מבינים את הצורך של טיפול נכון בשיניים כבר בגיל צעיר ולכן תוכלו למצוא מגוון של טיפולי שיניים לילדים מסובסדים מטעם המדינה. לפניכם מאמר שיסביר לכם על החשיבות הרבה של בריאות השיניים של הילד ויפרט כמה מן הטיפולים שניתן לקבל עבור ילדיכם במימון המדינה.

החשיבות הרבה של טיפולי שיניים לילדיכם

·        מניעת עששת – טיפול נכון בפה עוזר למנוע מחלות קשות שמסבות לשיניים ולחניכיים נזק רב, לדוגמא מחלת העששת.

·        מניעת חורים – אם ההורים שומרים על בריאות הפה של הילד, דואגים לכך שצחצח שיניים פעמיים ביום, יימנע מאכילת יתר של ממתקים ושטיפת הפה אחרי הארוחה, הם יוכלו למנוע מילדיכם את הסבל הרב שבהיווצרות חורי שן.

·        מראה חיצוני – שיניים בריאות חשובות לא רק לבריאות אלא גם למראה. לשיניים וחניכיים חולות יש מראה וריח רע מאוד, מה שיכול לגרום לביטחון עצמי ירוד אצל הילד וערך עצמי נמוך. משימתם של ההורים היא לדאוג לכך ששיניהם של הילדים יהיו לבנות ובריאות תמיד.

אם אתם רוצים לשמור על בריאות פיותיהם של הילדים שלכם, הקפידו לקחת אותם לבדיקה שגרתית באזור המגורים שלכם. ניתן למצוא מומחי רפואת שיניים לילדים בבאר שבע, תל אביב, עפולה וכל אזור בארץ.

אילו טיפולי שיניים לילדים ניתנים בסבסוד המדינה?

מכיוון שטיפולי שיניים יקרים מאוד והחשיבות של מתן הטיפולים הללו לכל ילד חשובה מאוד. המדינה מסבסדת את הטיפולים הבאים ומאפשרת לילדים מכל המעמדות ליהנות מבריאות הפה.

·        בדיקה תקופתית – הבדיקה התקופתית חשובה מעין כמוה מכיוון שבבדיקה זו ניתן לזהות ולגלות בעיות שיניים, מחלות, חורים ונזקים אחרים בטרם עת. גילוי מוקדם מוביל לטיפול אפקטיבי יותר וחוסך לילדים כאב רב.

·        עזרה ראשונה – אם הילד נפצע, סובל מכאבים עזים וזקוק לטיפול עזרה ראשונה דחוף, הוא יכול לקבל אותו בסבסוד המדינה.

·        גז צחוק ומשככי כאבים – בשונה ממבוגרים רבים, הילדים פוחדים מן הטיפולים אצל רופאי השיניים ולא יכולים לשאת את הכאבים הכרוכים בהם. מסיבה זו בהרבה מקרים הרופאים משתמשים במשככי כאבים ובגז הצחוק. שיכוך כאבים עבור הילד, גם הוא נכנס לרשימת הטיפולים שממומנים על ידי המדינה.

·        עקירות – אם נמצא כי השן של הילד חולה ואין ברירה אלא לעקור אותה, טיפול זה נכנס לרשימת הטיפולים הממומנים על ידי סל הבריאות.